ПОЯСНЕННЯ ДО КОМПАКТ-ДИСКУ
Анатолій Богород

       Серед додатків, які створювалися для "Історичної Хотинщини", є і компакт-диск, до якого увійшли 35 зразків пісенної творчості жителів чотирьох районів нинішньої Чернівецької обл. (колишньої Бесарабії – Хотинщини).
      Ідея створення антології музичного фольклору на цифрових носіях з подальшим використанням у практиці і навчанні майбутніх поколінь молоді висловлювалася у свій час ще етномузикознавцем Володимиром Гошовським. Нині це вже стає дійсністю. Часточкою цього задуму і є компакт-диск, підготовлений при активному сприянні автора.
      Спочатку диск створювався як звукове доповнення до "Історичної Хотинщини", але під час підготовки диску виникла ідея створити мультимедійний зразок цієї праці, а потім і значного авторського набутку А. Іваницького під узагальненою назвою "Українська музична фольклористика". Але основою компакт-диску все ж залишається музичний додаток до книги "Історична Хотинщина" з детальним текстовим розшифруванням слів до пісень, записаних у форматі mp3 – форматі, який легко читається як програмним забезпеченням комп'ютерів, так і звичайними MPЗ-плеєрами. Окрім цього, на диску вміщено і фотографії, які зроблені Анатолієм Іваницьким під час фольклорних експедицій (відновлені і відретушовані).
      Протягом 2007 року було переведено на диск усі ґрунтовні праці Анатолія Іваницького з української музичної фольклористики, які є основою української етномузикознавчої науки і стали раритетом на книжкових полицях в Україні. Це – "Українська музична фольклористика: методологія і методика", "Український музичний фольклор", "Основи логіки музичної форми: проблеми походження музики", "Чумацькі пісні". А також – працю Климента Квітки у двох томах "Українські народні мелодії" (ч. 1: Збірник, ч. 2: Коментар), над упорядкуванням і підготовкою якої Анатолій Іваницький працював близько двадцяти років. І, зокрема, вміщено працю "Історична Хотинщина".
      Усі книги були скановані і збережені у форматі PDF, який можна прочитати, якщо на комп'ютері встановлена програма "Adobe Acrobat" (для зручності установочний файл програми можна знайти на диску і встановити власноручно).
      Компакт-диск створювався як автозапускний диск і розрахований на користувачів комп'ютерів (із слов'янізованим програмним забезпеченням) з будь-якою підготовкою. Для того, щоб познайомитися із зібранням праць Анатолія Іваницького, потрібно знайти на компакт-диску і запустити файл під назвою "Muzfolk". Для зручності користування компакт-диском книги подані у вигляді сайтової системи (на зразок веб-сайтів). Особливістю цього мультимедійного проекту є спроба подати звукові зразки у виконанні носіїв фольклору, а також у вигляді звукових міді-файлів. Для цього біля графічного зображення нот чи біля слів пісень можна побачити відповідні кнопки, на яких потрібно клацнути курсором мишки.
      Автори цього проекту, який не має аналогів в Україні і за її межами, продовжуватимуть роботу над удосконаленням і покращенням свого задуму навіть після появи цього компакт-диску, спонукаючи інших музикознавців-фольклористів наслідувати їх і цим робити свій внесок на користь розвитку української етномузикознавчої науки і української духовної культури.

Яндекс.Метрика