ПІСЛЯМОВА
PDF-версія книги

      Курс "Українська музична фольклористика" орієнтований на два завдання. По-перше - систематизований виклад знань з предмета, по-друге - спрямування знань на кінцеву продуктивну мету навчального курсу. Такою метою є методологія та методика створення наукового збірника музичного фольклору. З огляду на реалізацію цієї мети було сплановано теми курсу.
      На відміну від укладання пісенника, створення наукового збірника фольклору потребує не просто музично-фольклористичної освіти (це вимога елементарна), а насамперед історичного мислення. Тому матеріали курсу розташовані "від загального" (панорама історичної еволюції людства і культури) "до конкретного" (українська народна музика). Кожен наступний розділ навчального посібника все більше зосереджується на прагматиці - опрацюванні музичного фольклору. При цьому при звуженні предметного об’єкта водночас відбувається заглиблення у професійні деталі. З огляду на це зміст курсу "Українська музична фольклористика" резюмується за логікою "від загального до окремого".
      Задум навчального посібника передбачав обговорення найбільшого числа питань, що постають перед молодим дослідником і збирачем фольклору, а повна відсутність навчальної літератури спонукала розширити й поглибити історичні, критичні та практичні ракурси книги. Це становить її доглибинний план. Тому книгу недостатньо "пройти", прочитати. Щоб до кінця засвоїти її логіку і зміст, необхідно час від часу перечитувати окремі параграфи, особливо ті, що стосуватимуться конкретних інтересів дослідника, збирача музичного фольклору, музичного редактора, текстолога-фольклориста. І, звичайно, працюючи з матеріалами народної музики, надалі необхідно удосконалювати знання в галузі не лише фольклористики, але й суміжних наукових дисциплін.

   375

Бібліографія


Яндекс.Метрика